koronavirusKıbrıs Cumhuriyeti yeniden kapanmaya gidiyor!

Kıbrıs Cumhuriyeti 26 Nisan – 9 Mayıs tarihleri arasında 3’üncü kez tam kapanmaya gidiyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 23, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti 26 Nisan – 9 Mayıs tarihleri arasında 3’üncü kez tam kapanmaya gidiyor.

Kıbrıs Cumhuriyeti yine kontrolden çıkan koronavirüs vakaları dolayısıyla üçüncü kez tam kapanmaya gidiyor. Cyprus Mail’in haberine göre, kabinenin Pazartesi gününden itibaren iki haftalık kapanma kararı alındığı ifade edildi.

Alınan kararda, kapanmanın 26 Nisan – 9 Mayıs tarihleri arasında uygulanacağı bildirildi.

Yapılan açıklamada, her gün dışarı çıkmak için bir mesaj hakkı olduğu da belirtilirken, gece 21.00’den sonra ise tam karantina uygulaması yapılacağı belirtildi.

Açıklamada, kapalı ya da açık alanda 10 kişiden fazla insanın bir araya gelmesinin yasaklandığı da bildirilirken, restoran, kuaför, güzellik salonları ve bet ofislerinin ise kapatılacağı ifade edildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 9 Mayıs’tan itibaren açılacak olan mekanlara gidebilmek için negatif test, aşı ya da hastalığı daha önceden geçirmiş olma şartı da aranacak. Öte yandan açık olacak iş yerlerinde maksimum yüzde 20 doluluk oranında çalışılabileceği de kaydedildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık