AktüelEkonomi PolitikPolitikaKıbrıs Cumhuriyeti mülteci gelişlerinden endişeli

İçişleri Bakanı Constantinos Petrides Cumartesi günü yaptığı açıklamada adaya mülteci gelişlerindeki artıştan endişeli olduğunu belirtti. Bakan AB içinde mülteci sorununa bütünsel bir çözüm getirilmesini istedi. Bakan işgal altındaki bölgeden ve denizden gelen mülteci sayısında artış olduğunu ifade etti. Petrides, Baf, Larnaka ve Aya Napa bölgelerine yeni mülteci varışları üzerine bu açıklamayı yaptı. Geçen ay işgal altındaki bölge ve denizde 80 mültecinin geldiğini söyledi. Bakan Kıbrıs’ın AB üyesi olarak yükümlülüklerini yerine getirdiğini ancak alabileceği mülteci sayısı...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 3, 2018
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

İçişleri Bakanı Constantinos Petrides Cumartesi günü yaptığı açıklamada adaya mülteci gelişlerindeki artıştan endişeli olduğunu belirtti. Bakan AB içinde mülteci sorununa bütünsel bir çözüm getirilmesini istedi.

Bakan işgal altındaki bölgeden ve denizden gelen mülteci sayısında artış olduğunu ifade etti. Petrides, Baf, Larnaka ve Aya Napa bölgelerine yeni mülteci varışları üzerine bu açıklamayı yaptı. Geçen ay işgal altındaki bölge ve denizde 80 mültecinin geldiğini söyledi. Bakan Kıbrıs’ın AB üyesi olarak yükümlülüklerini yerine getirdiğini ancak alabileceği mülteci sayısı açısından olanaklarının sınırına ulaştığını belirtti.

Verilere göre Kıbrıs 10 bin kadar mülteciye ev sahipliği yapıyor. 4 bin kişinin siyasi iltica başvurusu inceleniyor. Petrides mülteci sorununun AB düzeyinde zor bir sorun olduğunu belirterek bütünsel bir çözüm gerektiğini ifade etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık