koronavirusKıbrıs Cumhuriyeti kapılarını aşılı olanlara açıyor: Listede Sinovac yok!

Kıbrıs Cumhuriyeti Turizm Müsteşarı Savvas Perdios, Kıbrıs’ın, Covid-19 aşılarını tamamlamış kişilere, başka talepte bulunmadan sınırlarını açacağını bildirdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 26, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti Turizm Müsteşarı Savvas Perdios, Kıbrıs’ın, Covid-19 aşılarını tamamlamış kişilere, başka talepte bulunmadan sınırlarını açacağını bildirdi.

Kıbrıs Haber Ajansı’na (KHA) açıklamalarda bulunan Perdios, yaz sezonunun başlamak üzere olduğundan, turizm planlamasında istikrarın daha da kolaylaşacağını düşünerek Kıbrıslı yetkililerin kararlarını turizm pazarlarına bildireceğini söyledi.

Turizm Müsteşarı açıklamasında şöyle dedi:

“Yaklaşık 65 ülkedeki ortaklarımızı, 10 Mayıs’tan itibaren aşılarını tamamlamış kişilerin, Covid-19 bulaşmış  bir kişinin temaslısı olduğu düşünülse bile negatif koronavirüsü testi ve karantina olmaksızın Kıbrıs’a gelmelerini kolaylaştıracağımızı bildireceğiz.” 

Seyahat protokolü, Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeleri, Avrupa Ekonomik Bölge ülkelerini ve Britanya, Kanada, Belarus, Mısır, Gürcistan, İsrail, Ürdün, Kuveyt, Lübnan, Katar, Rusya, Suudi Arabistan, Sırbistan, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri ve Amerika Birleşik Devletleri (ABD) gibi AB üyesi olmayan ülkeleri ilgilendiriyor.

Kıbrıs’a negatif bir teste bağlı ülke renk şemasına göre gelecek olanlardan ayrı olarak aşılarını tam olarak yaptırmış (ya iki doz aşı veya Johnson and Johnson’dan tek doz aşı) kişilerin Kıbrıs’a negatif testleri olmadan girebileceklerine dikkat çeken Perdios, kararın tüm EMA izinli aşılar ve Sputnik V için geçerli olacağını kaydetti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık