AktüelEkonomi PolitikPolitikaKıbrıs Cumhuriyeti AB’nde nüfusuna oranla sığınmacı sayısında üçüncü sırada

İçişleri Bakanı Constantinos Petrides, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin Avrupa Birliği (AB) içerisinde nüfusuna oranla, bir milyon nüfusa karşı 18.000 sığınma başvurusu oranında, İsveç ve Malta’dan sonra üçüncü sırada olduğunu bildirdi. Kıbrıs Araştırma Merkezi (KYKEM) Larnaka-Mağusa Bölge Komitesi’nin düzenlediği ‘Kıbrıs’ta Göç Sorunu’ konulu etkinlikte bir konuşma yapan Petrides, Suriye’deki mülteci krizine değinerek sığınma sisteminin kötüye kullanıldığını, Kıbrıs’ın çok fazla göç baskısına karşı dayanamayacağını söyledi. Tüm bu konuların Avrupa Birliği (AB) düzeyinde gündeme getirilmiş ve tartışılmış olmasına rağmen, Birliğin...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 29, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

İçişleri Bakanı Constantinos Petrides, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin Avrupa Birliği (AB) içerisinde nüfusuna oranla, bir milyon nüfusa karşı 18.000 sığınma başvurusu oranında, İsveç ve Malta’dan sonra üçüncü sırada olduğunu bildirdi.

Kıbrıs Araştırma Merkezi (KYKEM) Larnaka-Mağusa Bölge Komitesi’nin düzenlediği ‘Kıbrıs’ta Göç Sorunu’ konulu etkinlikte bir konuşma yapan Petrides, Suriye’deki mülteci krizine değinerek sığınma sisteminin kötüye kullanıldığını, Kıbrıs’ın çok fazla göç baskısına karşı dayanamayacağını söyledi.

Tüm bu konuların Avrupa Birliği (AB) düzeyinde gündeme getirilmiş ve tartışılmış olmasına rağmen, Birliğin bir kriz yönetim planında aciz kaldığını ifade etti ve Birliğe, Suriye sorunuyla ilgilenerek ve çözerek yükümlülüklerini yerine getirmesi çağrısı yaptı.

İçişleri Bakanı Petrides son olarak Adalet Bakanlığı ile işbirliği içinde, yıl sonunda veya gelecek yılın başında reddedilen başvuruları incelemek için bir Uluslararası Koruma Mahkemesi kuracaklarını açıkladı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık