AktüelkoronavirusKıbrıs, Avrupa Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi haritasında yeniden kırmızı bölgede

İki haftadan sonra Kıbrıs turuncu kategoriden kırmızı kategoriye geçti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 22, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ın epidemiyolojik durumunda birkaç günden beri kaydedilen olumsuz gelişme, perşembe günü yayımlanan Avrupa Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi (ECDC) haritasına da yansıdı.
 
İki haftadan sonra Kıbrıs turuncu kategoriden kırmızı kategoriye geçti.
 
Avrupa’nın diğer bölgelerinde, özellikle İspanya, Fransa, İtalya ve Portekiz’in birçok bölgesi haritanın yeşil kategorisinde bulunuyor.
 
Turuncu kategoride; İsveç, Polonya, Çek Cumhuriyeti ve Danimarka’nın birçok bölgesi turuncu; Çek Cumhuriyeti, Norveç ve Polonya’nın bazı bölgeleri ise kırmızı kategoriye dâhil ediliyor.
 
ECDC haritasına göre, Almanya, Belçika, Avusturya ve Macaristan’ın birçok bölgesi kırmızı kategoride bulunuyor.
 
Baltık ülkeleri, Romanya, Bulgaristan’ın bir çok bölgesi, Slovenya, Hırvatistan’ın bir kısmı ve kuzey Yunanistan kırmızı kategoride (yüksek risk) bulunuyor.

kaynak: KHA
 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık