AktüelYüzleşmeKıbrıs Akademik Diyalog: Akıncı’dan Büyük Hayal Kırıklığı Yaratan Davet

Kıbrıs Akademik Diyalog, Kıbrıslıtürk lider Mustafa Akıncı’nın 20 Temmuz 1974’ün yıldönünümde “Barış ve Özgürlük Bayramı” adı altında vereceği resepsiyonun büyük bir hayal kırıklığı yarattığını açıkladı. Kıbrıs Akademik Diyalog sosyal medya üzerinden yaptığı ve Akıncı’nın sözkonusu resepsiyon davetiyesinin de paylaşıldığı açıklamada “Birbirinizin acısını kabul etmekten ve Kıbrıslıların tümünün güvenlik ihtiyacını tanımaktan söz ederken, bu adanın yurttaşlarını birçoğuna korku ve acıyı hatırlatan bir günü kutlamaya davet ediyorsunuz” denildi. “Sonra neden Kıbrıslırumların Kıbrıs’ta askeri varlığın sürdürülmesinden rahatsız olduklarını...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 15, 2017
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Akademik Diyalog, Kıbrıslıtürk lider Mustafa Akıncı’nın 20 Temmuz 1974’ün yıldönünümde “Barış ve Özgürlük Bayramı” adı altında vereceği resepsiyonun büyük bir hayal kırıklığı yarattığını açıkladı.

No automatic alt text available.

Kıbrıs Akademik Diyalog sosyal medya üzerinden yaptığı ve Akıncı’nın sözkonusu resepsiyon davetiyesinin de paylaşıldığı açıklamada “Birbirinizin acısını kabul etmekten ve Kıbrıslıların tümünün güvenlik ihtiyacını tanımaktan söz ederken, bu adanın yurttaşlarını birçoğuna korku ve acıyı hatırlatan bir günü kutlamaya davet ediyorsunuz” denildi.

“Sonra neden Kıbrıslırumların Kıbrıs’ta askeri varlığın sürdürülmesinden rahatsız olduklarını merak mı ediyorsunuz?” diye sorulan açıklamanın tamamı şöyle:

Kıbrıslıtürk lider Mustafa Akıncı’dan büyük hayal kırıklığı yaratan davet. Birbirimizin acısını kabul etmekten ve Kıbrıslıların tümünün güvenlik ihtiyacını tanımaktan söz ederken, bu adanın yurttaşlarını birçoğuna korku ve acıyı hatırlatan bir günü kutlamaya davet ediyorsunuz. Üstelik üzerinde yabancı bir ülkenin bayrağı da var. Türkiye’ninki. Sonra neden Kıbrıslırumların Kıbrıs’ta askeri varlığın sürdürülmesinden rahatsız olduklarını mı merak ediyorsunuz?

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık