AktüelDünyaKıbrıs ABD’nin talebini kabul etti

İran hükümetinin dün akşam Irak’taki Amerikan Üslerini bombalamasının ardından Orta Doğu’da hareketlilik yaşanıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 8, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Bu sabahın erken saatlerinde İran hükümetinin, General Kasım Süleymani’nin öldürülmesiyle ilgili olarak başlattığı operasyon sonrası, Orta Doğu’da hareketli saatler yaşanıyor.

Kıbrıs Cumhuriyeti, ABD’nin geçici olarak, gerektiğinde ABD diplomatik personelinin ve ABD vatandaşlarının tahliyesiyle ilgilenecek hızlı bir müdahale ekibini Kıbrıs’ta konuşlandırma talebini kabul etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Hükümet Sözcüsü,  Lefkoşa’nın olumlu tepkisinin yalnızca insani operasyonlar konusundaki uzun soluklu politikasının bir parçası olduğunu söyledi.  Açıklamada şunlara yer verildi:

“Kıbrıs Cumhuriyeti’nin uzun zamandır devam eden politikasının bir parçası olarak, geçmişte pek çok kez gerçekleştiği gibi, hem AB üyesi hem de AB üyesi olmayan üçüncü ülkelerden gelen talepler doğrultusunda insani operasyonlar için olanaklar sunmaktadır ve buna devam edecektir.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık