AktüelEkonomi Politik“Kıb-Tek’in özelleştirilmesine izin verilmeyecek”

Türk-Sen Başkan Vekili Kamil Özinal, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun özelleştirilmesine izin verilmeyeceğini duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 8, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Türk-Sen Başkan Vekili Kamil Özinal, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun özelleştirilmesine izin verilmeyeceğini duyurdu.

Özinal yaptığı yazılı açıklamada, Kıb-Tek çalışanlarının gece gündüz sıcakta ve soğukta elektriğin sağlıklı bir şekilde halka ulaşması için verdiği uğraşın göz ardı edilemez bir gerçek olduğunu kaydetti.

Hükümet edenlerin Kıb-Tek’le ilgili doğru ve somut adımlar atmaları gerektiğine işaret eden Özinal, acil olarak alınması gereken dizel santrallerle ilgili “biz almayacağız, yapmayacağız” denilmesinin aslında gerçek niyeti ortaya koyduğunu ileri sürdü.

Özinal açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Yıllar öncesinden sizlerin hükümet edenlerin kurumun özerk bir yapıya kavuşturulacağı sözlü ve yazılı olarak taahhüt vermenize rağmen ne denli ciddi ve güvenilir olduğunuz halk tarafından bilinen bir gerçektir.

Ne dün, ne bugün, ne de yarın Kib-Tek’ i özelleştiremeyeceğiniz gibi elinizi uzattığınız anda çalışanlar ve halkımızla en güçlü şekilde karşılık göreceğinizi bir kez daha kamuoyuna duyururuz.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık