AktüelEkonomi Politik“Kıb-Tek’in özelleştirilmesine izin verilmeyecek”

Türk-Sen Başkan Vekili Kamil Özinal, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun özelleştirilmesine izin verilmeyeceğini duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 8, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Türk-Sen Başkan Vekili Kamil Özinal, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun özelleştirilmesine izin verilmeyeceğini duyurdu.

Özinal yaptığı yazılı açıklamada, Kıb-Tek çalışanlarının gece gündüz sıcakta ve soğukta elektriğin sağlıklı bir şekilde halka ulaşması için verdiği uğraşın göz ardı edilemez bir gerçek olduğunu kaydetti.

Hükümet edenlerin Kıb-Tek’le ilgili doğru ve somut adımlar atmaları gerektiğine işaret eden Özinal, acil olarak alınması gereken dizel santrallerle ilgili “biz almayacağız, yapmayacağız” denilmesinin aslında gerçek niyeti ortaya koyduğunu ileri sürdü.

Özinal açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Yıllar öncesinden sizlerin hükümet edenlerin kurumun özerk bir yapıya kavuşturulacağı sözlü ve yazılı olarak taahhüt vermenize rağmen ne denli ciddi ve güvenilir olduğunuz halk tarafından bilinen bir gerçektir.

Ne dün, ne bugün, ne de yarın Kib-Tek’ i özelleştiremeyeceğiniz gibi elinizi uzattığınız anda çalışanlar ve halkımızla en güçlü şekilde karşılık göreceğinizi bir kez daha kamuoyuna duyururuz.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©