AktüelPolitika“KIB-TEK’i kaybetmek, toplum olarak kaybetmek demektir”

"KIB-TEK bugün artık son kalelerimizden biridir. Bugüne kadar batırılan, dağıtılan veya özelleştirilmesi için bin bir oyunun oynandığı kurumlar gibi KIB-TEK’in de özelleştirilmesine ve parçalanmasına izin veremeyiz. KIB-TEK’i kaybetmek demek toplum olarak kaybetmek demektir"
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 4, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

DEV-İŞ başkanı Hasan Felek, yaptığı yazılı açıklama ile EL-SEN’in eylem ve grevine destek belirtti.

Felek açıklamasında, EL-SEN’in zümresel değil toplumsal bir tutum sergileyerek örnek bir tavır içerisinde olduğunu vurguladı.

Açıklamada şunları belirtti: “KIB-TEK bugün artık son kalelerimizden biridir. Bugüne kadar batırılan, dağıtılan veya özelleştirilmesi için bin bir  oyunun oynandığı kurumlar gibi KIB-TEK’in de özelleştirilmesine ve parçalanmasına izin veremeyiz. KIB-TEK’i kaybetmek  demek toplum olarak kaybetmek demektir”

İşte açıklamanın tam metni:

DEV-İŞ olarak, EL-SEN’in başlatmış olduğu mücadeleyi selamlıyoruz. 

Kıbrıs’ın kuzeyinde uygulanan ve Kıbrıslı Türklerin üretimden kopartılması ile sonuçlanan ekonomik politikaların hedefinde olan KIB-TEK’i savunmak bugün tüm toplumsal kesimlerin gelecek kuşaklara dair sorumluluğudur.

EL-SEN’in başlatmış olduğu mücadele, örnek bir mücadeledir. Çünkü EL-SEN küçük bir zümrenin değil, tüm toplumun çıkarlarını savunmakta, öz varlıklarımızdan ve kurumlarımızdan olan KIB-TEK’i savunmaktadır. 

KIB-TEK bugün artık son kalelerimizden biridir. Bugüne kadar batırılan, dağıtılan veya özelleştirilmesi için bin bir  oyunun oynandığı kurumlar gibi KIB-TEK’in de özelleştirilmesine ve parçalanmasına izin veremeyiz. KIB-TEK’i kaybetmek  demek toplum olarak kaybetmek demektir.

Yapılması gereken KIB-TEK’i özelleştirmek veya parçalamak değil, günün teknolojik koşullarına uygun bir şekilde kapasite artırımına gidilerek, ucuz, temiz ve nitelikli elektrik sağlanmasıdır.  

BU anlamda EL-SEN’in samimi ve kamusal çıkarı savunan tavrı örnek bir duruştur. DEV-İŞ olarak EL-SEN’in eylemlerine ve mücadelesine destek verdiğimizi, sokakta omuz omuza öz varlıklarımız için direneceğimizi tüm kamuoyuna duyururuz. 

Zafer direnenlerin olacak! 

DEV-İŞ (a)

Hasan Felek

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık