AktüelEkonomi PolitikKıb-Tek 10 milyon dolar borçlanıyor

Elbirliği ile yıldan yıla yatırımları yapılmadığı için batma noktasına getirilen Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (Kıb-Tek), UBP-DP Hükümeti‘nin kararıyla bir kez daha borçlanmaya gidiyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 11, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Elbirliği ile yıldan yıla yatırımları yapılmadığı için batma noktasına getirilen Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (Kıb-Tek), UBP-DP Hükümeti‘nin kararıyla bir kez daha borçlanmaya gidiyor.

Teknecik Elektrik Santrali limanına kadar gelen yakıt yüklü gemiyi dahi, kasasında para olmadığı için boşaltamayan Kıb-Tek 10 milyon dolar daha borçlanmaya gidiyor.

Resmi Gazete‘de yayımlanan karara göre kurum bu 10 milyon doların 3 milyonunu Yakın Doğu Bank‘tan 3.95 faizle 7 milyonunu ise İktisatbank‘tan yüzde 5.50 faizle borçlanacak.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık