AktüelGazedda'nın GündemiKHA: Polise ait bota Türk sahil güvenlik botu ateş açtı

Polis botu, Aşağı Pirgos Dillirga limanından 11 deniz mili uzaklıkta bulunan bir Türk sahil güvenlik botuna rastladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 16, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Aşağı Pirgos Dillirga sahilinde rutin devriye görevi yapan Kıbrıs Cumhuriyeti Liman Polisine ait bota Türk sahil güvenlik botunun ateş açtığı iddia edildi.

Kıbrıs Haber Ajansı (KHA)’nın Kıbrıs Cumhuriyeti polisinden aktardığı bilgiye göre, yerel saatle 03.30 sıralarında, Türkiye’den gelen düzensiz göçmenler için rutin devriye gezen üç kişilik bir Liman ve Deniz Polisi botu, Aşağı Pirgos Dillirga limanından 11 deniz mili uzaklıkta bulunan bir Türk sahil güvenlik botuna rastladı.

KHA’ya göre Kıbrıs Cumhuriyeti Liman Polisine ait bot, Türk sahil güvenlik botundan kaçınmak için Aşağı Pirgos Dillirga’daki balıkçı barınağına yöneldi. Ancak Türk sahil güvenlik botu bölgeyi terk etmeden önce Kıbrıs Deniz Polisi botuna dört uyarı ateşi açtığı iddia edildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık