AktüelMüzakerelerKHA: ABD Dışişleri Bakanı Kerry’nin Kıbrıs’ı Ziyaret Etme Olasılığı Var

Amerika Dışişleri Bakanı John Kerry`nin 8 ve 9 Aralık`ta Kıbrıs`ı ziyaret etme olasılığı var. KHA’nın güvenilir diplomatik kaynaklara dayandırdığı haberine göre, NATO bakanlar toplantısı için 6 ve 7 Aralıkta Brüksel`de bulunacak olan Amerikan diplomasisinin başının, Kıbrıs sorunu konusunda var olan zorlukların aşılması ve yeni bir müzakere sürecini başlatılmasında her iki lidere desteklerini ifade etmek amacıyla Lefkoşa`yı ziyaret etme isteğini dile getirdi. Aynı kaynaklar, Lefkoşa`nın buna cevabının olumlu olduğunu belirtiyorlar. Ancak, Cumhurbaşkanı Anastasiadis`in, İsrail Cumhurbaşkanı Benjamin...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 30, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Amerika Dışişleri Bakanı John Kerry`nin 8 ve 9 Aralık`ta Kıbrıs`ı ziyaret etme olasılığı var.

KHA’nın güvenilir diplomatik kaynaklara dayandırdığı haberine göre, NATO bakanlar toplantısı için 6 ve 7 Aralıkta Brüksel`de bulunacak olan Amerikan diplomasisinin başının, Kıbrıs sorunu konusunda var olan zorlukların aşılması ve yeni bir müzakere sürecini başlatılmasında her iki lidere desteklerini ifade etmek amacıyla Lefkoşa`yı ziyaret etme isteğini dile getirdi.

Aynı kaynaklar, Lefkoşa`nın buna cevabının olumlu olduğunu belirtiyorlar. Ancak, Cumhurbaşkanı Anastasiadis`in, İsrail Cumhurbaşkanı Benjamin Netanyahu ve Yunanistan Başbakanı Aleksis Tsipras ile üçlü toplantı çerçevesinde 8 Aralık tarihinde Kudüst`te bulunacağı ve Kıbrıs`a 9 Aralık sabahı döneceği açıklandı.

Bu arada, State Departmentın, Dışişleri Bakan Yardımcısı Johnathan Cohen`in Perşembe günü Kıbrıs`ta bulunacak olmasıyla ilgili bir açıklamada bulunmadığı kaydedildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık