AktüelGazedda'nın GündemiKent Güvenlik Sistemleri devrede: 7 gün 24 saat gözetim!

Kamu yararı ve yurttaşların huzur ve güvenliğini sağlamak iddiasıyla kurulan ancak dünyada yaşanan pratiklerden yola çıkarak, yurttaşların gözetlenmesi dışında herhangi bir işe yaramadığı kanıtlanan Kent Güvenlik Sistemleri, bugün itibariyle devreye girdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 6, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kamu yararı ve yurttaşların huzur ve güvenliğini sağlamak iddiasıyla kurulan ancak dünyada yaşanan pratiklerden yola çıkarak, yurttaşların gözetlenmesi dışında herhangi bir işe yaramadığı bilimsel araştırmalara konu olan Kent Güvenlik Sistemleri, bugün itibariyle devreye girdi.

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamada, projenin tamamlanmasıyla birlikte 6 Eylül tarihinden itibaren, Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı İşletişim ve Bilgi İşlem Müdürlüğü bünyesinde Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri Şubesi adı altında merkezi bir birim oluşturulduğu belirtildi.

7 gün 24 saat Gözetim!

Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri Şube Amirliği adı altında oluşturulan birimde bir polis subayı, üç polis çavuşu ve 15 sivil hizmet görevlisinin bulunacağı belirtilirken, oluşturulan izleme operatörü ile vardiya usulü olarak bugünden itibaren 7/24 kesintisiz gözetleme yapılacağı ifade edildi.

Basına geçilen bilgi notunda, 11 Temmuz 2019 tarihinden itibaren ilk etapta Lefkoşa ve Girne’de altyapı kurulum çalışmalarına başlandığı belirtilirken, projenin ise Eylül ayı itibariyle tamamlandığı kaydedildi.

‘Yaşam kalitesini artıracak’ iddiası

Polis Basın Subaylığı, gelişmiş ülkelerin suçla mücadelede, suç ve suçluların tespitinin zamanında yapılarak suçluların adalete teslim edilmesinde Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri’nin büyük önem arz ettiğini de iddia ederek, hayata geçirilen sistemin, yurttaşların huzur ve güvenliğinin yanı sıra yaşam kalitesinin artması yönünde katkı sağlayacağını da iddia etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık