koronavirusKendi vatandaşına ücretli, TC’den gelene ücretsiz test!

Kıbrıs'ın kuzeyinden güneyine geçmek isteyen kendi vatandaşına test başına 300 TL PCR testi ücreti biçen hükümet, Türkiye'den Kıbrıs'a gelmek isteyen kişilere ücretsiz test yapılacağını duyurdu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 26, 2020
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB

Kıbrıs’ın kuzeyinden güneyine geçmek isteyen kendi vatandaşına test başına 300 TL PCR testi ücreti biçen hükümet, Türkiye’den Kıbrıs’a gelmek isteyen kişilere ücretsiz test yapılacağını duyurdu.

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Türkiye’den gelecek tüm yolculara Ercan Havalimanı’nda ücretsiz PCR testi yapılacağını duyurdu.

Pilli, test sonucu çıkana kadar herkesin kendi konaklayacağı yerde veya ikametinde taahhütname imzalayarak izole olacağını açıkladı.

Öte yandan, Kıbrıs’ın bir yakasından diğeri geçmek isteyen Kıbrıs vatandaşları devlete para ödemek zorunda… Kıbrıs’ın kuzeyinden güneyine geçişlerde vatandaşlardan Sağlık Bakanlığı tarafından 300 TL ücret talep ediliyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft