koronavirusKemerlerinizi bağlayın: Uçuş kısıtlaması kaldırıldı

Kıbrıs'ın kuzeyinde uygulanan uçuş kısıtlamasının kaldırıldığı öğrenildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 22, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan yayınlanan NOTAM doğrultusunda, koronavirüse yönelik önlem amaçlı uygulanan uçuş kısıtlaması kaldırıldı.

Yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle bir çok uçuşta sefer kısıtlaması ya da geçiçi uçuş durdurma uygulanan yerlerden birisi olan Kıbrıs’ın kuzeyi için yeni bir gelişme yaşandı. 

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan yayınlanan notama göre, söz konusu karar 22 Şubat’tan itibaren geçerli olacak. Hatırlanacağı üzere yerel bulaşın artması ve pandemi merkezleri ile otellerinin dolması neticesinde uçak seferlerine kısıtlama getirilmişti.

“Ülkeye gelecek öğrenciler karantinadan muaf olmayacak”

Öte yandan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı da konuyla ilgili bir açıklama yayımladı. Açıklama şöyle:

Ercan Havalimanına yapılacak sivil uçuş sayısını günde iki uçuş ile sınırlayan NOTAM (Havacılara Bildiri) bugün 16:55 itibarıyla iptal edilmiştir. Bu karar, KKTC üniversitelerinde okuyan yabancı uyruklu öğrencilerin ülkeye getirilmesini mümkün kılmak adına alınmıştır. Ülkeye gelecek yabancı öğrencilere, diğer tüm yolculara uygulanan kurallar uygulanacaktır. Öğrenciler karantinadan muaf olmayacaktır.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık