AktüelDünya‘Kayyumun kendisini kayyum atamasını kabul etmiyoruz’

TC Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle seçimsiz olarak Boğaziçi Üniversite'sine rektör olan Melih Bulu'nun atanmasının ardından kurulan İletişim Fakültesi'nde de vekil dekan olarak görevlendirildiği ortaya çıktı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 21, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

TC Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle seçimsiz olarak Boğaziçi Üniversite’sine rektör olan Melih Bulu’nun atanmasının ardından kurulan İletişim Fakültesi’nde de vekil dekan olarak görevlendirildiği ortaya çıktı.

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi‘ne seçimsiz olarak dışarıdan rektör olarak atanan Prof. Melih Bulu‘nun, üniversitenin yeni kurulan İletişim Fakültesi’ne de vekil dekan olarak atandığı ortaya çıktı.

Üniversite bünyesinde daha önce bulunmayan İletişim Fakültesi, Bulu’nun rektör olarak atanmasından sonra Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle 6 Şubat’ta kurulmuştu.

Boğaziçi Üniversitesi’nin resmi internet sitesinde yer alan bilgilendirmeye göre, YÖK‘ün Bulu’yu vekaleten dekan olarak atama kararı 14 Nisan’da gönderildi.

Protestocu öğrencilerin kurduğu Boğaziçi Direnişi sosyal medyadan bir açıklama yayınlayarak ‘kayyumun kendisini kayyum atamasını kabul etmiyoruz’ dedi.

Boğaziçi Üniversitesi’nde akademisyen ve öğrencilerin Melih Bulu’ya yönelik protestoları da sürüyor. Polis, eylemler nedeniyle bugüne kadar yüzlerce öğrenciyi gözaltına alırken, 97 öğrenciye de dava açılmış durumda.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık