AktüelGazedda'nın GündemiKayyum sarayına kavuşuyor

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ersin Tatar’a hediye edeceği Cumhurbaşkanlığı Sarayı için ilk adım atıldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 11, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ersin Tatar’a hediye edeceği Cumhurbaşkanlığı Sarayı için ilk adım atıldı. 

Toplam değeri 14 milyon TL olacağı belirtilen yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı için ilk adım atıldı. TC Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a hediye edeceği Saray için; sarayın yapılacağı arazi askeri bölge kapsamından çıkarıldı ve Cumhurbaşkanlığı’nın kontrolüne verildi.

11 Haziran tarihli Resmi Gazete yer alan bilgilere göre, Bakanlar Kurulu’nun, Saray’ın yapılacağı “Lefkoşa Aydemet Mahallesi ile Ortaköy Mahallesi’ndeki” askeri bölge olarak tanımlanan alanın askeri bölge kapsamından çıkartılarak serbest bırakılmasına ve Cumhurbaşkanlığı’nın kontrol ve yönetimine verilmesine karar verdiği ifade ediliyor.

Karar şöyle:

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık