UncategorizedKaya Palazzo Otel’de 65 kişinin işine son verildi!

Koronavirüsün ekonomik etkili kendini göstermeye başladı. Turizm sektörünün ciddi darbe aldığı süreçte, ekonomik olarak zorlu bir döneme giren özel sektör işletmeleri personel azaltmaya gidiyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 18, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Koronavirüsün ekonomik etkili kendini göstermeye başladı. Turizm sektörünün ciddi darbe aldığı süreçte, ekonomik olarak zorlu bir döneme giren özel sektör işletmeleri personel azaltmaya gidiyor.

Koronavirüsün yayılmasını önlemek amacıyla alınan önlemler sonrası, kısa bir süre önce kapatılan özel sektör işletmelerinden işten çıkarma haberleri gelmeye başladı.

Ada Basını’nın haberine göre, Turizm sektörünün ciddi darbe aldığı süreçte, ekonomik olarak zorlu bir döneme giren özel sektör işletmeleri personel azaltmaya gidiyor.

Bu süreç içerisinde yeni bir iş bulma imkanı olmayan çalışanlar ise işsiz kalma korkusu yaşıyor.

Girne bölgesinde bulunan Kaya Palazzo Otel’in 65 personelini işten çıkardığı duyuruldu.

Otel personeli 65 kişinin işten çıkarıldığını sosyal medyadan duyurarak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu’na yardım çağrısında bulundu.

İşsiz kalan Kaya Palazzo Otel personelinin açıklaması şu şekilde:

“Ülke olarak hiçte alışkın olmadığımız, zorlu ve ekonomik berbat bir zamandan geçiyoruz. Bu da yetmiyormuş gibi aile şirketi gibi gördüğümüz Kaya Palazzo Otel yönetiminden utanç verici ve acımasız bir haber aldık.

Bugün çoğunu tanıdığım ve bakmakla yükümlü çocukları olan 65 personelin, corona virüsün ekonomik etkilerinden dolayı işine son verildi. Acaba listede bizimde adımız yazılı mı korkusu tüm personeli yıktı.

Bir de üzerine, dairelerin kapalı olmasından dolayı çalışma iznini nasıl yaparız, cezaya düşeceğiz, bir daha adaya giremeyeceğiz ve yatay geçiş hakkımızın iptal olması gibi endiler de eklendi.

Olağanüstü durumun söz konusu olduğundan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Faiz Sucuoğlu’ndan bu konuyla ilgili yardım bekliyoruz.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık