AktüelEkolojiKarpaz’da planlanan üsse güneydeki çevrecilerden tepki

"Bu yalnızca Kıbrıs sorununun çözümü açısından değil, ortak vatanın korunması açısından da önemli."
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 22, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ın güneyinde faaliyet gösteren Kıbrıs Çevre Hareketi, Karpaz bölgesinde inşa edilmesi planlanan askeri üssün, hem adanın çevresi açısından felaket olduğunu, hem de “Natura 2000” çerçevesinde korunan bölgelerle alakalı gerekliliklerle uyumlu olmadığını belirtti.

Fileleftheros gazetesinde yer alan habere göre bunun yalnızca Kıbrıs sorununun çözümü açısından değil, ortak vatanın çevresinin korunması açısından da bir gerilim teşkil ettiğini belirten Kıbrıs Çevre Hareketi, gerçekleştirdiği eylem ve faaliyetlerle, çevrenin korunmasına olabildiğince katkıda bulunmaya çalıştığını kaydetti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık