AktüelEkonomi PolitikManşetPolitikaKarl Marx ve ailesinin mezarına saldırı

Karl Marx ve aile fertlerinin İngiltere’nin başkenti Londra’daki Highgate Mezarlığı’nda bulunan anıt mezarı tahrip edildi. Londra’daki Highgate Mezarlığı’nda bulunan Karl Marx, eşi Jenny von Westphalen ve aile fertlerine ait anıt mezara saldırı düzenlendi. Saldırgan 1954’te anıt mezara nakil sırasında 1881’deki orijinal mezar taşından alınan mermer bir plağı özel olarak hedef almış. Yetkililer, Karl Marx’ın isminin özellikle silinmek istendiğini açıkladıkları saldırıda bir çekiç kullanılmış olduğunu düşünüyorlar. Highgate Mezarlığı Vakfı Dostları’nın yöneticisi Ian Dungavell, Guardian gazetesine yaptığı...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 5, 2019
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Karl Marx ve aile fertlerinin İngiltere’nin başkenti Londra’daki Highgate Mezarlığı’nda bulunan anıt mezarı tahrip edildi.

Londra’daki Highgate Mezarlığı’nda bulunan Karl Marx, eşi Jenny von Westphalen ve aile fertlerine ait anıt mezara saldırı düzenlendi. Saldırgan 1954’te anıt mezara nakil sırasında 1881’deki orijinal mezar taşından alınan mermer bir plağı özel olarak hedef almış.

Yetkililer, Karl Marx’ın isminin özellikle silinmek istendiğini açıkladıkları saldırıda bir çekiç kullanılmış olduğunu düşünüyorlar. Highgate Mezarlığı Vakfı Dostları’nın yöneticisi Ian Dungavell, Guardian gazetesine yaptığı açıklamada Marx’ın mezarının bilerek hedef alındığını, başka hiçbir mezarda zarara rastlanmadığını söyledi.

Dungavell aynı zamanda mezar için “Bir daha asla aynı olmayacak ve gelecekte de bu yara izlerini taşıyacak” dedi.

Polis, saldırı ile ilgili soruşturma başlattı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..