AktüelPolitikaKarikatür davasında istinafa gidiliyor

KKTC Başsavcılığı, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nin ‘Karikatür’ davasıyla ilgili verdiği beraat kararının bozulması talebiyle istinafa başvuruyor. Kıbrıs gazetesinden Emine Uysal Çaluda’nın haberine göre Afrika Gazetesi’ne saldırılarak, çalışanlarının linç edilmesi girişimine de neden olan karikatür/kolaj yayınıyla ilgili Afrika Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şener Levent ile gazetenin direktör ve köşe yazarlarından Ali Osman Tabak’ın 8 aylık yargı sürecinin ardından beraat ettiği davanın kararının bozularak mahkumiyete çevrilmesi talebiyle KKTC Başsavcılığı, Yüksek Mahkeme’ye istinaf dosyalıyor. Geçtiğimiz hafta açıklanan mahkeme kararında...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 21, 2019
Djumba Hotel & Cafe
KKTC Başsavcılığı, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nin ‘Karikatür’ davasıyla ilgili verdiği beraat kararının bozulması talebiyle istinafa başvuruyor.

Kıbrıs gazetesinden Emine Uysal Çaluda’nın haberine göre Afrika Gazetesi’ne saldırılarak, çalışanlarının linç edilmesi girişimine de neden olan karikatür/kolaj yayınıyla ilgili Afrika Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Şener Levent ile gazetenin direktör ve köşe yazarlarından Ali Osman Tabak’ın 8 aylık yargı sürecinin ardından beraat ettiği davanın kararının bozularak mahkumiyete çevrilmesi talebiyle KKTC Başsavcılığı, Yüksek Mahkeme’ye istinaf dosyalıyor.

Geçtiğimiz hafta açıklanan mahkeme kararında Şener Levent ve Ali Osman Tabak’a beraat kararı verilmişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft