SanatKardeş Türküler’den ‘Yol’ Albümü

Türkiye’nin alternatif müzik gruplarından Kardeş Türküler, daha önceki albümlerinde olduğu gibi yine çokkültürlü ve çok dilli bir albüm ile dinleyicisiyle buluştu. Ağırlıklı olarak halk ezgilerinden oluşan “Yol” albümünde grup, ilk kez Karadeniz Rumcası yani Romeika (Pontusça) ve Boşnakça birer şarkı da seslendiriyor. Kardeş Türküler,  altı yıl aradan sonra, “Yol” adını verdiği albümle dinleyicileriyle buluştu. Grubun 2011’deki “Çocuk (H)aklı” albümünün ardından çıkan “Yol”, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde dijital platformlardaki yerini de aldı. Kardeş Türküler’in diğer...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 5, 2017
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Türkiye’nin alternatif müzik gruplarından Kardeş Türküler, daha önceki albümlerinde olduğu gibi yine çokkültürlü ve çok dilli bir albüm ile dinleyicisiyle buluştu. Ağırlıklı olarak halk ezgilerinden oluşan “Yol” albümünde grup, ilk kez Karadeniz Rumcası yani Romeika (Pontusça) ve Boşnakça birer şarkı da seslendiriyor.

Kardeş Türküler,  altı yıl aradan sonra, “Yol” adını verdiği albümle dinleyicileriyle buluştu.

Grubun 2011’deki “Çocuk (H)aklı” albümünün ardından çıkan “Yol”, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde dijital platformlardaki yerini de aldı.

Kardeş Türküler’in diğer albümleri gibi çokkültürlü ve çok dilli bir albüm olma özelliği taşıyan “Yol”da; Türkçe, Kürtçe, Arapça, Romeika (Pontusça), Ermenice, Çerkesçe ve Boşnakça şarkılar yer alıyor.

Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu’nun (BGST) desteği ve Kalan Müzik etiketiyle çıkan albüm; Türkiye’de olan biteni ‘yol’ imgesi üzerinden ele alıyor ve yolda öldürülenlerden isyan edenlere, yolda bekleyenlerden yola düşenlere dek ‘yol’ hikayelerini farklı dillerle dinleyiciyle buluşturuyor.

“Yol”la ilgili kısa bir tanıtımı aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz:

Kardeş Türküler Yol Albümü Çıktı [ Official Teaser 2 © 2017 Kalan Müzik ]

Yol © 2017 Kalan Müzik http://geni.us/YolBGST Kardeş Türküler altı yıl aradan sonra, Yol adını verdiği albümle dinleyicileriyle buluşuyor. Yol şimdi CD’de; 1 Eylül’den itibaren de dijital platformlarda.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık