koronavirus”Kararları anlamak için halen insanlara yalvarmamız gerek”

Buradaki belirsizlik ve tembellikten bıktım!
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 12, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ın kuzeyindeki uluslararası öğrencilerin örgütü VOIS Kıbrıs’ın Başkanı Ashraf Saleem, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile, koronavirüs salgının başlangıcının üstünden bir seneden fazla zaman geçtiğini ifade ederek, halen daha İngilizce dilinde bilgilendirme yapılmamasını kınadı. Açıklama şöyle:

KKTC’de korona virüs vakalarının görülmeye başlandığı Mart 2020’den bu yana 1 yıldan uzun bir süre oldu. Ancak bugün neden hala hükümet kararlarının ne anlama geldiğini çözmek için insanlara yalvarmamız veya analitik becerilerimizi kullanmamız gerekiyor?

Bundan o kadar yoruldum ki, ne zaman Ulaştırma Bakanlığı’ndan ya da Bakanlar Kurulundan bir hükümet kararı açıklansa, ya Türkçe yazılmış oluyor ya kötü ifade edilmiş oluyor ya da son derece belirsiz oluyor! 

Bu durum Mart 2020’den bu yana defalarca tekrarlanıyor. Bir yıl sonra bu durumu çözebileceklerini ve VOIS Kıbrıs ile birlikte uluslararası öğrenciler için net kararlarla doğrudan bir iletişim kurabileceklerini düşünüyor musunuz?

Buradaki belirsizlik ve tembellikten bıktım!

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık