koronavirus“Karar sadece kktc vatandaşı için” dediler ve izin vermediler

Kapanma döneminde güneye geçişlerle ilgili yaşanan belirsizlik ve sıkıntılar hala devam ediyor. Kıbrıs Cumhuriyeti vatandaşı olan ve kuzeyde yaşayıp güneyde çalışan vatandaşların geçişte sıkıntı yaşadığı belirtiliyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 26, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kapanma döneminde güneye geçişlerle ilgili yaşanan belirsizlik ve sıkıntılar hala devam ediyor. Kıbrıs Cumhuriyeti vatandaşı olan ve kuzeyde yaşayıp güneyde çalışan vatandaşların geçişte sıkıntı yaşadığı belirtiliyor.

Özgür Gazete’ye ulaşan bazı yurttaşlar, güneyde çalışıp kuzeyde yaşayan Kıbrıs Cumhuriyeti vatandaşlarının, geçiş konusunda, yetkililerin keyfi uygulamalarına maruz kaldıklarını ifade ediyor.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız >>>

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık