AktüelEkonomi PolitikPolitikaKarapaşaoğlu için 20 gün hapis kararı

Askeri Mahkeme Vicdani retçi Halil Karapasaoglu’nu suclu buldu mahkum etti: “2 Bin TL para cezasını ödemezse 20 gün hapis yatacak” Vicdani retçi Halil Karapasaoglu: “Para cezasını ödemeyeceğiz. Reddediyorum. 10 gün sonra buraya 20 gün cezaevinde girmek icin gelecegim” Karapaşaoğu mahkeme çıkışı yaptığı konuşamda şunları ifade etti: “Para cezasını ödersek bunun hiçir anlamı yoktur. Söyleyecek kelime bulamıyorum. Böyle anlamsı ve saçma bir ülkede yaşadığım için, bugüne kadar en demokratik olduğunu iddia eden bir hükümetin döneminde bunu...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 3, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Askeri Mahkeme Vicdani retçi Halil Karapasaoglu’nu suclu buldu mahkum etti: “2 Bin TL para cezasını ödemezse 20 gün hapis yatacak”

Vicdani retçi Halil Karapasaoglu: “Para cezasını ödemeyeceğiz. Reddediyorum. 10 gün sonra buraya 20 gün cezaevinde girmek icin gelecegim”

Karapaşaoğu mahkeme çıkışı yaptığı konuşamda şunları ifade etti: “Para cezasını ödersek bunun hiçir anlamı yoktur. Söyleyecek kelime bulamıyorum. Böyle anlamsı ve saçma bir ülkede yaşadığım için, bugüne kadar en demokratik olduğunu iddia eden bir hükümetin döneminde bunu yaşadığım için utanıyorum. İki ünivesite hocası var hükümette. Biri başbakan diğeri de başbakan yardımcısı. Bu onların hayatları boyunca, düşünsel kariyerleri için bir utanç olacaktır. Benim için ise bir onudur. Andonis’e kurşun sıkmayacağımı söylediği için 20 gün hapis cazasın çarptırıldım. Bu kabul edilemez. Bu, ülkenin ve onların utancıdır.”

 

 

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık