AktüelEkolojiKaraağaç’ta çevre katliamı

Karaağaç köyünde bulunan asırlık selvi ağaçlarının kesileceği öğrenildi. Adanın tek pınarının da bulunduğu bölge olan Karaağaç'taki katliama köy muhtarı sosyal medyadan tepki gösterdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 21, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Karaağaç köyünde bulunan asırlık selvi ağaçlarının kesileceği öğrenildi.  Adanın tek pınarının da bulunduğu bölge olan Karaağaç’taki katliama köy muhtarı sosyal medyadan tepki gösterdi.

Karaağaç köyünün asırlık selvi ağaçları ve içinde tarihi su kemeri ile su kuyularının bulunduğu bölge, özel bir şahsa devrediliyor. Karaağaç Muhtarı Yılmaz Uzmaner kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, halkın tedirgin olduğunu ve yetkililerin bu duruma dur demeleri gerektiğini kaydetti.

Yapılan açıklama şöyle:

Karaağaç köyünün asırlık selvi ağaçları ve içerisinde tarihi su kemeri ile su kuyularının bulunduğu, ayrıca köy malı olan ve kamuya açık piknik alanında özel bir şahısa inşaat izni verilip asırlık selvi ağaçları işaretlenip kesilerek çevre katliamı yapılacağını öğrenmiş bulunmaktayız. Köy halkı ve çevre halkından yoğun tedirginlik başlamıştır. Yetkililerin bu işe dur demelerini talep ederiz. Şehircilik Dairesi nasıl izin verir. Kesinlikle iznimiz yoktur.

Yılmaz Uzmaner

Karaağaç Muhtarı

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık