AktüelEkolojiKaplumbağaların yumurtlama alanına kamyonlarla girdiler

İskele’de kaplumbağaların yumurtlama alanına inşaatlara kum alamak için kamyonlarla girdiler. Sosyal medyadan Hasan Deniz Akbora isimli vatandaş bir paylaşım yaparak defalarca şikayet etmelerine rağmen, kamyonların bölgeye girdiklerini ifade etti. Bölgedeki otel inşaatı için deniz kumu alan kamyonların, kaplumbağaların yumurtlama alanı üzerinden geçtiğini ifade eden Akbora, yaşananlara isyan etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 8, 2019
Djumba Hotel & Cafe

İskele’de kaplumbağaların yumurtlama alanına inşaatlara kum alamak için kamyonlarla girdiler.

Image may contain: sky and outdoor

Sosyal medyadan Hasan Deniz Akbora isimli vatandaş bir paylaşım yaparak defalarca şikayet etmelerine rağmen, kamyonların bölgeye girdiklerini ifade etti.

Image may contain: sky and outdoor

Bölgedeki otel inşaatı için deniz kumu alan kamyonların, kaplumbağaların yumurtlama alanı üzerinden geçtiğini ifade eden Akbora, yaşananlara isyan etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©