AktüelKentYaşamKanlıdere bisiklet ve yürüyüş yolu projesinin hayat bulmaya başlıyor

Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, Lefkoşa’da hayatı kökten değiştirecek olan çok uzun yılların rüyası olan Kanlıdere bisiklet ve yürüyüş yolu projesinin hayat bulmaya başladığını duyurdu. Harmancı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Lefkoşa’da hayatı kökten değiştirecek olan çok uzun yılların rüyası olan Kanlıdere bisiklet ve yürüyüş yolu projesi hayat bulmaya başlıyor. İhale süreçlerinin başladığını müjdelemek isterim. Kanlıderenin rehabilitasyonu ile 5 kilometrelik yürüyüş ve bisiklet yolu için 2019 yılı ortasında tasarım ve inşaat...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 12, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, Lefkoşa’da hayatı kökten değiştirecek olan çok uzun yılların rüyası olan Kanlıdere bisiklet ve yürüyüş yolu projesinin hayat bulmaya başladığını duyurdu.

Harmancı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Lefkoşa’da hayatı kökten değiştirecek olan çok uzun yılların rüyası olan Kanlıdere bisiklet ve yürüyüş yolu projesi hayat bulmaya başlıyor.

İhale süreçlerinin başladığını müjdelemek isterim.

Kanlıderenin rehabilitasyonu ile 5 kilometrelik yürüyüş ve bisiklet yolu için 2019 yılı ortasında tasarım ve inşaat sözleşmesi ihale yoluyla açılacak.

Fizibilitesi tamamlanan Kanlıderenin rehabilitasyonu için AB tarafından 35.5 Milyon TL’lik yatırım yapılacak.

Proje kapsamında, taşkından korunma tedbirleri, bisiklet ve yürüyüş parkurları, rekreasyon alanları ve yeşil hattın kuzeyi ve güneyi boyunca çevre eğitim tesislerinden oluşan, dereye paralel takriben 5 kilometre uzunluğunda bir park inşa edilecektir.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©