AktüelKentYaşamKanlıdere bisiklet ve yürüyüş yolu projesinin hayat bulmaya başlıyor

Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, Lefkoşa’da hayatı kökten değiştirecek olan çok uzun yılların rüyası olan Kanlıdere bisiklet ve yürüyüş yolu projesinin hayat bulmaya başladığını duyurdu. Harmancı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Lefkoşa’da hayatı kökten değiştirecek olan çok uzun yılların rüyası olan Kanlıdere bisiklet ve yürüyüş yolu projesi hayat bulmaya başlıyor. İhale süreçlerinin başladığını müjdelemek isterim. Kanlıderenin rehabilitasyonu ile 5 kilometrelik yürüyüş ve bisiklet yolu için 2019 yılı ortasında tasarım ve inşaat...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 12, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, Lefkoşa’da hayatı kökten değiştirecek olan çok uzun yılların rüyası olan Kanlıdere bisiklet ve yürüyüş yolu projesinin hayat bulmaya başladığını duyurdu.

Harmancı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Lefkoşa’da hayatı kökten değiştirecek olan çok uzun yılların rüyası olan Kanlıdere bisiklet ve yürüyüş yolu projesi hayat bulmaya başlıyor.

İhale süreçlerinin başladığını müjdelemek isterim.

Kanlıderenin rehabilitasyonu ile 5 kilometrelik yürüyüş ve bisiklet yolu için 2019 yılı ortasında tasarım ve inşaat sözleşmesi ihale yoluyla açılacak.

Fizibilitesi tamamlanan Kanlıderenin rehabilitasyonu için AB tarafından 35.5 Milyon TL’lik yatırım yapılacak.

Proje kapsamında, taşkından korunma tedbirleri, bisiklet ve yürüyüş parkurları, rekreasyon alanları ve yeşil hattın kuzeyi ve güneyi boyunca çevre eğitim tesislerinden oluşan, dereye paralel takriben 5 kilometre uzunluğunda bir park inşa edilecektir.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık