PolitikaKanada 300 Bin Göçmen ve Mülteci Kabul Edecek

Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı John McCallum, ülkeye 2017 yılında 300 bin yeni göçmen ve mülteci kabul edeceklerini açıkladı. Sputnik’in haberine göre bakan McCallum, Ottawa’da düzenlediği basın toplantısında, halen 300 bin olan yıllık göçmen ve mülteci kotasının, 2017 yılında da korunacağını duyurdu. McCallum, ekonomide büyüyen iş gücü açığını kapatma ve yaşlanan nüfusu gençleştirmenin ana hedefleri olduğunu belirtti. John McCallum’un açıklamasına göre, göçmen kotasında yüksek eğitimli, kalifiye ve ticaret odaklı göçmenler ağırlıkta olacak. 300 bin kişilik kotanın ikinci büyük...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 31, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı John McCallum, ülkeye 2017 yılında 300 bin yeni göçmen ve mülteci kabul edeceklerini açıkladı.

Sputnik’in haberine göre bakan McCallum, Ottawa’da düzenlediği basın toplantısında, halen 300 bin olan yıllık göçmen ve mülteci kotasının, 2017 yılında da korunacağını duyurdu. McCallum, ekonomide büyüyen iş gücü açığını kapatma ve yaşlanan nüfusu gençleştirmenin ana hedefleri olduğunu belirtti.

John McCallum’un açıklamasına göre, göçmen kotasında yüksek eğitimli, kalifiye ve ticaret odaklı göçmenler ağırlıkta olacak. 300 bin kişilik kotanın ikinci büyük dilimini ise aile birleştirme kapsamında Kanada’ya gelecek olan göçmenler oluşturacak. McCallum’un açıklamasına göre, 2017 yılında Kanada’ya kabul edilecek kategoriler ve bu kategorilerdeki sayı şöyle:

Ekonominin ihtiyacı olan kalifiye iş gücü, yüksek eğitimliler ve ülkeye iş kurmak üzere sermayesi ile gelecek olan ticaret odaklı göçmenler için 172 bin 500.

Farklı nedenlerle ayrı kalmış karı koca, anne baba, çocuklar, çocukların büyükbaba ve büyükanneleri için 84 bin. Mülteciler ve koruma altına alınmış kişiler için 40 bin.

İnsani yardım kapsamında alınacak kişiler için 3 bin 500. Mülteciler ve koruma altına alınmışlar kategorisindeki 40 bin kişinin 25 binini mülteciler oluşturuyor.

ROMANYA VE BULGARİSTAN İLE VİZELER KALKIYOR

Öte yandan Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Romanya ve Bulgaristan vatandaşlarına vize uygulamasının 1 Aralık 2017 tarihinden itibaren kaldırılacağı duyuruldu.

Kanada ile AB arasında serbest ticaret anlaşması imzalandığına atıfta bulunulan açıklamada, anılan iki ülke vatandaşları için kısmi vize kaldırılması işleminin 1 Mayıs 2017 tarihinde başlayacağı, tam uygulamaya ise 1 Aralık 2017 tarihinde geçileceği bildirildi. Açıklamada, “Kanada, vize uygulamasının kaldırılmasını takiben olağanüstü bir göç yaşanması durumunda yeniden vize uygulama hakkını saklı tutar” denildi.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık