AktüelEkonomi PolitikPolitikaKamuoyu baskısı sonuç verdi: Polis Genel Müdürü görevden alındı

Polisin, işlenen yabancı kadınlar cinayetlerinde yetersiz kaldığı ve soruşturmayı geçiştirdiği gerekçesiyle bugün Polis Genel Müdürü  Zaharias Hrisostomos görevinden alındı. Dün de Adalet Bakanı istifa etmişti. Cinayetlerin açığa çıkmasından beridir Kıbrıs’ın güneyide soruşturma yapılamadığı gerekçesiyle ilgili kurumlar üzerinde kamuoyu baskısı oluşmuştu. İstifa ve görevden alamalar bu baskının verdiği sonuçlar olarak yorumlanmakta.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 3, 2019
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Polisin, işlenen yabancı kadınlar cinayetlerinde yetersiz kaldığı ve soruşturmayı geçiştirdiği gerekçesiyle bugün Polis Genel Müdürü  Zaharias Hrisostomos görevinden alındı.

Dün de Adalet Bakanı istifa etmişti.

Cinayetlerin açığa çıkmasından beridir Kıbrıs’ın güneyide soruşturma yapılamadığı gerekçesiyle ilgili kurumlar üzerinde kamuoyu baskısı oluşmuştu. İstifa ve görevden alamalar bu baskının verdiği sonuçlar olarak yorumlanmakta.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..