AktüelkoronavirusKamiloğlu tepki gösterdi: Aşı yaptırmanın bir sırası var, herkes sırasını beklesin

"Ayıp, biraz edep. Herkes sırasını beklesin! Herzaman ki gibi şımarıklık, herzaman ki gibi yüzsüzlük.”
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 17, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ın kuzeyinde koronavirüs salgınına karşı başlayan aşılama programını da yüzlerine gözlerine bulaştırdılar.

Türkiye’den gelen Çin menşei Sinovac aşısıyla başlayan aşılama programının daha ilk gününden sosyal medyada hükümete yakın kişilerin, bakan şoförlerinin dahi aşılandığına dair paylaşımlar yapılmaya başlanmıştı.

Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doktor Emine Kamiloğlu kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Aşı yaptırmanın bir protokolu var. Sırası var. Hepsini geçtim bir edebi var” diyerek sağlık çalışanları yakınlarının ya da onların özel işyerlerinde çalışanların aşılanmasına isyan etti.

Kamiloğlu paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Aşı yaptırmanın bir protokolu var. Sırası var. Hepsini geçtim bir edebi var. Önce sağlık çalışanları. Ama sağlık çalışanları derken sağlık çalışanlarının eşi, dostu, karısı, kocası değil Ya da iş yerinde çalıştırdığı pilates hocası değil. Ayıp, biraz edep. Herkes sırasını beklesin! Herzaman ki gibi şımarıklık, herzaman ki gibi yüzsüzlük.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık