koronavirusKamil Ahmet, koronavirüsten hayatını kaybetti

Londra’da yaşayan Kıbrıslıtürk Kamil Ahmet, bu sabah koronavirüse bağlı olarak gelişen semptomlar dolayısıyla hayatını kaybetti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 24, 2020
Djumba Hotel & Cafe

Londra’da yaşayan Kıbrıslıtürk Kamil Ahmet, bu sabah koronavirüse bağlı olarak gelişen semptomlar dolayısıyla hayatını kaybetti.

Londra’da yaşayan Kıbrıslı Türk 87 yaşındaki Kamil Ahmet bu sabah hayatını kaybetti.

Kıbrıslı emek mücadelesine ömrünü adayan, birinci kuşak sol hareketten hayatta kalan son Kıbrıslıtürk olan Kamil Ahmet, hem Londra’da hem de Kıbrıs’ta tanınan bir kişilikti.

Ahmet’in cenazesi Londra’da defnedilecek.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft