AktüelGazedda'nın GündemiKalmakta oldukları evi Mustafa Söylemez kiraladı

Halil Falyalı ve Şoförü Murat Demirtaş'ın öldürülmesi ile ilgili olarak tutuklanan Y.G ve Ö.T’nin ardından ülkeye yasadışı yollardan tekne ile ülkeye giriş yapan ve yapılan operasyonla tutuklanan zanlılar V.S. ve M.Ç de mahkemeye çıkarıldı.
Gazedda KıbrısŞubat 13, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kamalı Haber

Halil Falyalı ve Şoförü Murat Demirtaş’ın öldürülmesi ile ilgili olarak tutuklanan Y.G ve Ö.T’nin ardından ülkeye yasadışı yollardan tekne ile ülkeye giriş yapan ve yapılan operasyonla tutuklanan zanlılar V.S. ve M.Ç de mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Polis Müfettişi Murat Bayram olayla ilgili olguları aktardı. Bayram, zanlılar V.S. ve M.Ç’nin 8 Şubat 2022 tarihinde Halil Falyalı ve Murat Demirtaş’a karşı düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili tutuklandığını söyledi. Polis zanlıların geniş çaplı soruşturma neticesinde Alsancak’ta gerçekleştirilen operasyon sonucunda zanlıların kaldıkları evde tespit edilerek makul kuvvet kullanılarak tutuklandıklarını belirtti. Bayram zanlıların kaldıkları evde yapılan aramada küvet altında naylon içerisine gizlenmiş 9 mm tabanca ve mermiler bulunduğunu mahkemeye aktardı. Polis zanlıların suç üstü tutuklandığını ve zanlı V.S’nin gönüllü ifade verdiğini, ifadesinde adaya Alanya’dan tekne ile yasa dışı yollardan giriş yaptıklarını ve kalmakta oldukları evi Türkiye’de mesele ile ilgili olarak tutuklanan Mustafa Söylemez’in kiraladığı beyanında bulunduğunu belirtti.

Polis Müfettişi Murat Bayram zanlıların ayrıca başka şahıslar adına düzenlenmiş sahte ehliyetler ile araç kiraladığını ve konu ehliyetleri zanlı M.Ç’nin temin ettiğini tespit edildiğini söyledi. Bayram zanlının vermiş olduğu ifadenin teyit ve tekzip edileceğini, bulunan silahın balistik incelemesinin sürdüğünü ve olayda kullanılıp kullanılmadığının araştırılacağını ifade etti.

Polis Müfettişi Bayram mesele ile ilgili başlatılan soruşturmanın devam ettiğini Türkiye ve kktc Emniyet güçlerinin ortaklaşa olarak konu ile ilgilili çalışmalarının devam ettiğini Türkiye’de meseleye bağlantılı 4 kişinin tutuklandığını kktc’de de 4 kişi tutuklandığını ve aranan başka şahısların olduğunu aktardı. Bayram aktarmış olduğu olgular ışığında zanlıların ilk etapta 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Hazan Aksun tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık