AktüelÖzel HaberPolitikaKalkanlı’da köpek katliamı

Kalkanlı'da iki köpek cuma akşamı sokağa bırakılan zehir ile öldürüldü.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 8, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Kalkanlı’da iki köpek cuma akşamı sokağa bırakılan zehir ile öldürüldü.

ODTÜ öğrencilerinin sahip çıkıp kısırlaştırdığı ayrıca bakımlarını da üstlendikleri köpekler, Türkiye ve AB’de yasaklı olan Lannate 90 isimli zehir ile öldürüldü.

Öğrenciler uzun yıllardır kampüste bakım verdikleri ve çok sevdikleri bu iki köpekten biri olan Aslan’ı Kalkanlı köyünde ve Zilli ismindeki diğerini de kampüs içinde can çekişirken buldular.

İkisine de gerekli tüm müdahaleler yapılmasına rağmen kurtarılamadı. Yıllardır kampüsün bir parçası olmuş Aslan ve Zilli’nin canice katledilmesi ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü’nü yasa boğdu.

Geçtiğimiz yıllarda da Kalkanlı’da aynı şekilde hayvanlar zehirlenmiş birçok kedi ve köpek hayatını kaybetmişti.

Sosyal medyadan tepki yağdı

Aslan ve Zilli’nin öldürülmesi öğrencileri ve bölgede yaşayanları üzdü, sosyal medyada zehirleme olayına tapki gösteren öğrenciler, ölümlere neden olanların bulunması çağrısı yaptı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık