AktüelGazedda'nın GündemiKadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü için toplantı çağrısı

Kadın Eğitim Kolektifi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü için düzenlenecek etkinlikleri planlamak için bir toplantı çağrısında bulundu. Yapılan açıklamada, toplantının 3 Kasım Çarşamba günü Khora Kitap Cafe'de yapılacağı belirtildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 28, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kadın Eğitim Kolektifi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü için düzenlenecek etkinlikleri planlamak için bir toplantı çağrısında bulundu. Yapılan açıklamada, toplantının 3 Kasım Çarşamba günü Khora Kitap Cafe’de yapılacağı belirtildi. Açıklama şöyle:

Her yıl bir öncekinden daha da zor, daha da karanlık, daha da acı…

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandeminin şüphesiz ki en büyük mağduru biz kadınlar olduk. Pandemi koşullarından dolayı eve kapandığımız sürede kadına yönelik şiddetin ciddi oranda artması, yaşanılan ekonomik buhranda en çok yoksullaştırılanların yine biz kadınlar olması canımıza tak etti. Ev içi şiddet, taciz, tecavüz, istismar, yoksullaştırma, baskı ve zuşüm devam ederken bir görünüp bir kaybolan hükümetler dışında değişen hiçbir şey olmadı. Ülkesi yangın yerine dönmüş, biz kadınlar gittikçe yok olurken bizi görmezden gelen cumhurbaşkanı il il gezerken bizler de bir bir yok olmaya devam ediyoruz. Bunların hiçbiri biz kadınlar için kabul edilebilir değildir! Bunun yanında en çok gözden çıkarılan seks kölesi kız kardeşlerimizin her koşulda insan dışı muamele görmesi, pandemi koşullarında bile sağlık hakları hiçe sayılarak çalıştırılması hükümetin vicdansızlığını gözler önüne sermektedir.

Tüm bunlara karşı mücadelemizi yükseltmek için 25 Kasım günü sokakları dolduracağımız, mücadelemizi haykıracağımız Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nü yürüyüşümüzü organize etmek için 3 Kasım Çarşamba saat 17.30’da Khora Kitap Cafe’de (Ledra Palace ışıkları) gerçekleştireceğimiz ilk toplantımızda buluşalım. Bu düzene bir dur demek için sen de gel!

Kadın Eğitimi Kolektifi

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık