AktüelGazedda'nın GündemiKadına yönelik şiddete karşı sokağa çıkılıyor!

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla eylem düzenleniyor. 25 Kasım akşamı saat 18.00’de Kumsal Park’ta düzenlenecek eyleme Kadın Eğitimi Kolektifi, Alevi Kültür Merkezi Kadın Komisyonu, Bağımsızlık Yolu, Baraka Kültür Merkezi, Basın Sen, GÜÇ-SEN ve HAK-SEN destek veriyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 25, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla eylem düzenleniyor. 25 Kasım akşamı saat 18.00’de Kumsal Park’ta düzenlenecek eyleme Kadın Eğitimi Kolektifi, Alevi Kültür Merkezi Kadın Komisyonu, Bağımsızlık Yolu, Baraka Kültür Merkezi, Basın Sen, GÜÇ-SEN ve HAK-SEN destek veriyor. Yapılan açıklama şöyle:

Tüm dünyanın içerisinden geçtiği bu karanlık dönemde maalesef yine en karanlığı biz kadınlar gördük. Pandemi koşullarından dolayı eve kapandığımız sürede kadına yönelik şiddetin ciddi oranda artması, yaşanılan ekonomik buhranda en çok yoksullaştırılanların yine biz kadınlar olması canımıza tak etti.

Hiçbir zaman dur durak bilmeyen taciz/tecavüz/cinsel istismar/çocuklara yönelik istismar olaylarının ciddi oranda artması ve tüm bunlara rağmen hükümetin hiçbir tedbir almaması, kadına yönelik şiddet karşısında gözlerini kapaması, cinsel yönelim gerekçe gösterilerek yapılan nefret eylemlerine ve inanca dayalı psikolojik ve fiziki şiddete kayıtsız kalıp ortak olması bizler için kabul edilebilir değildir. Seks kölesi kız kardeşlerimizin her koşulda insan dışı muamele görmesi, pandemi koşullarında bile sağlık hakları hiçe sayılarak çalıştırılması hükümetin vicdansızlığını gözler önüne sermektedir.

Tüm bunlara karşı mücadelemizi yükseltmek için 25 Kasım Perşembe saat 18:00’de Kumsal Parkı Dereboyu girişinde toplanıp sokakları dolduracağımız, mücadelemizi haykıracağımız Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nü yürüyüşünde buluşalım, artık bu düzene bir dur demek için sen de gel!

25 KASIM ORGANİZASYON KOMİTESİ; Kadın Eğitimi Kolektifi, Alevi Kültür Merkezi Kadın Komisyonu, Bağımsızlık Yolu, Baraka Kültür Merkezi, Basın Sen, GÜÇ-SEN, HAK-SEN.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık