AktüelEkonomi PolitikPolitikaKadına şiddette yeni tablo: 10 günde 40 şikayet

Başbakan Tufan Erhürman sosyal medyadan yaptığı açıklamada 26 Kasım günü faaliyetlerine başlayan Polis Şiddete Müdahale Birimi’ne 4 Aralık tarihine kadar 40 şikayet bildirildiğini kamuoyu ile paylaştı.  Daha önce Ekim ayına kadar bu rakamın toplamda 205 olduğunu belirten Erhürman, 26 Kasım ile 4 Aralık tarihlerindeki şikayetlerin bu oranın %20’si kadar olduğunu belirterek, “Şiddet konusunda şikayeti bulunan kadınların bunu geç kalmadan polise bildirmeleri çok önemli. Şikayetler ALO 155 hattından bildirilebilir” dedi. İşte Erhürman’ın açıklaması: 26 Kasım günü faaliyetlerine...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 5, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Başbakan Tufan Erhürman sosyal medyadan yaptığı açıklamada 26 Kasım günü faaliyetlerine başlayan Polis Şiddete Müdahale Birimi’ne 4 Aralık tarihine kadar 40 şikayet bildirildiğini kamuoyu ile paylaştı. 

Daha önce Ekim ayına kadar bu rakamın toplamda 205 olduğunu belirten Erhürman, 26 Kasım ile 4 Aralık tarihlerindeki şikayetlerin bu oranın %20’si kadar olduğunu belirterek, “Şiddet konusunda şikayeti bulunan kadınların bunu geç kalmadan polise bildirmeleri çok önemli. Şikayetler ALO 155 hattından bildirilebilir” dedi.

İşte Erhürman’ın açıklaması:

26 Kasım günü faaliyetlerine başlayan Polis Şiddete Müdahale Birimi’ne 4 Aralık tarihine kadar 40 şikayet bildirildi. Bunların 22’si Lefkoşa’dan, 9’u Mağusa’dan, 4’ü Girne’den, 2’si Güzelyurt’tan, 3’ü İskele’den. Ekim ayına kadar polise ulaşan şikayet sayısı toplam 205 idi. 8 günde bu rakamın % 20 ‘si kadar daha şikayet yapıldı. Şikayetler üzerine gerekli işlemler başlatıldı. Şiddet konusunda şikayeti bulunan kadınların bunu geç kalmadan polise bildirmeleri çok önemli. Şikayetler ALO 155 hattından bildirilebilir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık