AktüelEkonomi PolitikPolitikaKadına şiddette yeni tablo: 10 günde 40 şikayet

Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 5, 2018
Djumba Hotel & Cafe

Başbakan Tufan Erhürman sosyal medyadan yaptığı açıklamada 26 Kasım günü faaliyetlerine başlayan Polis Şiddete Müdahale Birimi’ne 4 Aralık tarihine kadar 40 şikayet bildirildiğini kamuoyu ile paylaştı. 

Daha önce Ekim ayına kadar bu rakamın toplamda 205 olduğunu belirten Erhürman, 26 Kasım ile 4 Aralık tarihlerindeki şikayetlerin bu oranın %20’si kadar olduğunu belirterek, “Şiddet konusunda şikayeti bulunan kadınların bunu geç kalmadan polise bildirmeleri çok önemli. Şikayetler ALO 155 hattından bildirilebilir” dedi.

İşte Erhürman’ın açıklaması:

26 Kasım günü faaliyetlerine başlayan Polis Şiddete Müdahale Birimi’ne 4 Aralık tarihine kadar 40 şikayet bildirildi. Bunların 22’si Lefkoşa’dan, 9’u Mağusa’dan, 4’ü Girne’den, 2’si Güzelyurt’tan, 3’ü İskele’den. Ekim ayına kadar polise ulaşan şikayet sayısı toplam 205 idi. 8 günde bu rakamın % 20 ‘si kadar daha şikayet yapıldı. Şikayetler üzerine gerekli işlemler başlatıldı. Şiddet konusunda şikayeti bulunan kadınların bunu geç kalmadan polise bildirmeleri çok önemli. Şikayetler ALO 155 hattından bildirilebilir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır. Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır. Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır. Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Destek Olun!İlkeli yayınlarımızın
sürdürülebilirliği için bize destek ol.
Reklam vermek için tıklayın

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©