AktüelEkonomi PolitikPolitikaKadın Meclisleri: Rabia Naz için adalet

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de araba çarpması sonucu hayatını kaybeden ve ardından soruşturması ilerletilmeyen Rabia Naz’ın ölümünün birinci yılında Türkiye’de ve Kıbrıs’ta eş zamanlı açıklamalar yapıldı. Olayda zanlı olarak suçlanan kişinin AKP’li eski bir belediye başkanının yeğeni olmasından dolayı soruşturmanın bir yıl boyunca ilerletilmediği tartışılmakta. DAÜ’de oluşturulan Kadın Meclisleri’nin de dahil olduğu ve eş zamanlı yapılan açıklamalarda Rabia Naz için adalet istendi, davanın takipçisi olunacağı vurgulandı. DAÜ’de yapılan açıklamada olayla ilgili etkin bir soruşturma yürütülmesi ve faillerin...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 13, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de araba çarpması sonucu hayatını kaybeden ve ardından soruşturması ilerletilmeyen Rabia Naz’ın ölümünün birinci yılında Türkiye’de ve Kıbrıs’ta eş zamanlı açıklamalar yapıldı.

Olayda zanlı olarak suçlanan kişinin AKP’li eski bir belediye başkanının yeğeni olmasından dolayı soruşturmanın bir yıl boyunca ilerletilmediği tartışılmakta.

DAÜ’de oluşturulan Kadın Meclisleri’nin de dahil olduğu ve eş zamanlı yapılan açıklamalarda Rabia Naz için adalet istendi, davanın takipçisi olunacağı vurgulandı.

DAÜ’de yapılan açıklamada olayla ilgili etkin bir soruşturma yürütülmesi ve faillerin aklanmasının değil, yargılanması gerekliliğinin altı çizildi.

İşte yapılan açıklama:

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©