AktüelEkonomi PolitikPolitikaKadın Meclisleri: Rabia Naz için adalet

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de araba çarpması sonucu hayatını kaybeden ve ardından soruşturması ilerletilmeyen Rabia Naz’ın ölümünün birinci yılında Türkiye’de ve Kıbrıs’ta eş zamanlı açıklamalar yapıldı. Olayda zanlı olarak suçlanan kişinin AKP’li eski bir belediye başkanının yeğeni olmasından dolayı soruşturmanın bir yıl boyunca ilerletilmediği tartışılmakta. DAÜ’de oluşturulan Kadın Meclisleri’nin de dahil olduğu ve eş zamanlı yapılan açıklamalarda Rabia Naz için adalet istendi, davanın takipçisi olunacağı vurgulandı. DAÜ’de yapılan açıklamada olayla ilgili etkin bir soruşturma yürütülmesi ve faillerin...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 13, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de araba çarpması sonucu hayatını kaybeden ve ardından soruşturması ilerletilmeyen Rabia Naz’ın ölümünün birinci yılında Türkiye’de ve Kıbrıs’ta eş zamanlı açıklamalar yapıldı.

Olayda zanlı olarak suçlanan kişinin AKP’li eski bir belediye başkanının yeğeni olmasından dolayı soruşturmanın bir yıl boyunca ilerletilmediği tartışılmakta.

DAÜ’de oluşturulan Kadın Meclisleri’nin de dahil olduğu ve eş zamanlı yapılan açıklamalarda Rabia Naz için adalet istendi, davanın takipçisi olunacağı vurgulandı.

DAÜ’de yapılan açıklamada olayla ilgili etkin bir soruşturma yürütülmesi ve faillerin aklanmasının değil, yargılanması gerekliliğinin altı çizildi.

İşte yapılan açıklama:

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık