AktüelGazedda'nın GündemiKadın Eğitim Kolekfiti: 8 Mart’ta Sokağa!

Kadın Eğitim Kolektifi, tüm yurttaşları 8 Mart'ta sokağa çıkmaya davet etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 18, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Kadın Eğitim Kolektifi, tüm yurttaşları 8 Mart’ta sokağa çıkmaya davet ederek, bu kapsamda 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü yürüyüşünün organizasyonu için 20 Şubat Perşembe günü saat 17.30’da Khora Kitap Café’de toplantı yapılacağını duyurdu.

Ülkemizde kadın emeğinin hem iş yerinde hem evde sömürülmeye devam ettiği, kadınların iş yerlerinde mobbinge uğradığı, özellikle özel sektör emekçisi kadınların ekonomik kriz sebebine dayandırılarak ilk başta gözden çıkarıldığı, emekçilere reva görülen asgari ücretin açlık sınırının altında olduğu, dinsel gericiliğin gittikçe daha çok yaygınlaştırılmaya çalışıldığı, yaşanan kadın cinayetlerinin ciddi oranlarda arttığı kritik zamanlar yaşanmaktadır. 

Kadına şiddetin giderek arttığı ve buna rağmen hala sığınma evi talebinin karşılanmadığı, muhafazakârlaşma yoluyla kadın özgürleşmesine sekte vurmaya çalışıldığı, üretimin ve emeğinin değerinin görmezden gelindiği günümüzde, ihtiyacımız olan en önemli şey dayanışmak ve örgütlenmektir. 

Gelin 8 Mart’ta hep birlikte Lefkoşa sokaklarını dolduralım ve şiddete karşı sesimizi sözümüzü yükseltelim, gelin emeğin değerini bir kez daha haykıralım, özgürlük için emek verelim.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü yürüyüşünün organizasyonu için 20 Şubat Perşembe günü saat 17.30’da Khora Kitap Café’de buluşalım.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık