AktüelKıbrıs SorunuMüzakereler“Kadife ayrılık yok, Amerikan faktöründen daha fazla destek bekliyorduk”

Kıbrıslı Rum müzakereci Andreas Mavroyiannis Yunanistan’dan bir haber ajansına yaptığı açıklamada BM Genel Sekreteri Guterres’in çerçevesinin iyi niyet ve siyasi irade ile, çözüm çabalarını ileri götürecek bir stratejik anlaşmaya götürebileceğini söyledi. Mavroyiannis Kıbrıs’ta “kadife ayrılık” olamayacağını belirtti. Müzakereci istila ve işgalin sonuçlarının yasallaştırılarak ortadan kaldırılamayacağını vurguladı. Mavroyiannis amacın kurtuluş ve adanın yeniden birleşmesi olduğunu ifade etti. ABD ile Türkiye arasında devam eden krizin Kıbrıs açısından ne gibi sonuçlar doğurabileceği sorusuna müzakereci gelişmeleri yakından izlemek gerektiği...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 25, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıslı Rum müzakereci Andreas Mavroyiannis Yunanistan’dan bir haber ajansına yaptığı açıklamada BM Genel Sekreteri Guterres’in çerçevesinin iyi niyet ve siyasi irade ile, çözüm çabalarını ileri götürecek bir stratejik anlaşmaya götürebileceğini söyledi.

Mavroyiannis Kıbrıs’ta “kadife ayrılık” olamayacağını belirtti. Müzakereci istila ve işgalin sonuçlarının yasallaştırılarak ortadan kaldırılamayacağını vurguladı. Mavroyiannis amacın kurtuluş ve adanın yeniden birleşmesi olduğunu ifade etti.

ABD ile Türkiye arasında devam eden krizin Kıbrıs açısından ne gibi sonuçlar doğurabileceği sorusuna müzakereci gelişmeleri yakından izlemek gerektiği cevabını verdi. “Biz her zaman Amerikan faktöründen daha fazla destek bekliyorduk” dedi.

Mavroyiannis mülkiyet başlığı ile ilgili bir soruya zor ve karmaşık bir konu olduğu ve mülkiyet konusunda yapılacak çok iş bulunduğunu söyledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık