AktüelKıbrıs SorunuPolitikaJuncker Kıbrıs sorunu açıklaması: “Çok yaklaşmıştık ama buhar olup uçtu “

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean Claude Junker, Kıbrıs sorununu çözmek için müzakere yapılmasında başarıya çok yaklaşıldığını ama başarılamadığını belirtti. Brüksel’de dün Politico’yla mülakatında Junker, görevi süresince Kıbrıs sorununda çözüme ulaşılamamasından ‘üzüntü’ duyduğunu ifade etti. Geçen 5 yıl içindeki en büyük üzüntüsünün ne olduğu sorusunu yanıtlayan Avrupa Komisyonu Başkanı şöyle dedi: “Çok var. Ama başarılarımı sorarsanız o zaman hiç durmadan sayabilirim.” “Bazı üzüntülerim var daha küçük ama daha önemli olanlar. Bu doğrultuda çok çaba sarf ettiğim halde...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 12, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean Claude Junker, Kıbrıs sorununu çözmek için müzakere yapılmasında başarıya çok yaklaşıldığını ama başarılamadığını belirtti.
Brüksel’de dün Politico’yla mülakatında Junker, görevi süresince Kıbrıs sorununda çözüme ulaşılamamasından ‘üzüntü’ duyduğunu ifade etti.
Geçen 5 yıl içindeki en büyük üzüntüsünün ne olduğu sorusunu yanıtlayan Avrupa Komisyonu Başkanı şöyle dedi:
“Çok var. Ama başarılarımı sorarsanız o zaman hiç durmadan sayabilirim.”
“Bazı üzüntülerim var daha küçük ama daha önemli olanlar. Bu doğrultuda çok çaba sarf ettiğim halde Kıbrıs sorununa iyi bir son getiremediğim için üzgünüm. Orada başladım. Defalarca Kıbrıs’ı ziyaret ettim, Kıbrıs Cumhuriyeti’ni ve Türk toplumunu. Çok yakındık ama buhar olup uçtu.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık