AktüelMüzakerelerJohnson ile Eide Kahvaltıda Bir Araya Geldi

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri`nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide ile bu sabah Lefkoşa`da Birleşik Krallık Yüksek Komiserliği binasında kahvaltıda bir araya geldi. Eide twitter hesabında, çok yapıcı bir görüşme yaptıklarını yazdı. Espen Barth Eide on Twitter A very constructive breakfast meeting w/ Foreign Secretary @BorisJohnson at @UKinCyprus today. Boris Johnson Salı günü adaya gelmeden önce yaptığı açıklamada, 42 yıldan bu yana devam eden Kıbrıs sorununa bir çözüm bulma çabalarında daha...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 30, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri`nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide ile bu sabah Lefkoşa`da Birleşik Krallık Yüksek Komiserliği binasında kahvaltıda bir araya geldi.

Eide twitter hesabında, çok yapıcı bir görüşme yaptıklarını yazdı.

Espen Barth Eide on Twitter

A very constructive breakfast meeting w/ Foreign Secretary @BorisJohnson at @UKinCyprus today.

Boris Johnson Salı günü adaya gelmeden önce yaptığı açıklamada, 42 yıldan bu yana devam eden Kıbrıs sorununa bir çözüm bulma çabalarında daha esnek ve yaratıcı olunması çağrısı yapmıştı.

Johnson bugün liderler ile bir araya gelecek, Birleşmiş Milletler temsilcileri ve BM kontrolündeki ara bölgede çalışan barış gücü yetkilileriyle görüşmelerde bulunacak.

Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı Johnson`ın ziyareti, Anastasiades ve Akıncı arasında müzakerelerin BM gözetiminde başlamasına yardımcı olmak için yürütülen yoğun diplomatik faaliyetlerin olduğu bir zamana denk geliyor. İki liderin, toprak konusunda yaptıkları son görüşmeleri, süreci ileriye götürmeye yardımcı olacak toprak ayarlamaları kriterleri üzerinde anlaşmaya varamadan sona ermişti.

kha

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık