AktüelMüzakerelerJohnson, Anastasiadis’le Görüştü: İlerlemeden Çok Etkilendik

Kıbrıslırum lider Nikos Anastasiadis, adada temaslarda bulunan İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson’la görüştü. Görüşmenin ardından açıklamada bulunan Johnson, Anastasiadis’le çok iyi bir görüşme yaptıklarını belirtti. Britanya Hükümeti’nin Kıbrıs sorununda gösterdiği liderlikten ötürü Anastasiadis’i kutladığını söyleyen Johnson, “Kıbrıs halkını” ilgilendiren bir konunun söz konusu olduğuna işaret ederken, kaydedilen ilerlemeden çok etkilendiğini sözlerine ekledi. Konuşmasında AB’yi terk edebileceklerini, ancak hiçbir durumda Avrupa’yı terk etmeyeceklerini söyleyen Johnson, Kıbrıs’a olan taahhütlerinin çok güçlü olduğundan söz ederek, “Kıbrıs için şimdi...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 30, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıslırum lider Nikos Anastasiadis, adada temaslarda bulunan İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson’la görüştü.

Görüşmenin ardından açıklamada bulunan Johnson, Anastasiadis’le çok iyi bir görüşme yaptıklarını belirtti.

Britanya Hükümeti’nin Kıbrıs sorununda gösterdiği liderlikten ötürü Anastasiadis’i kutladığını söyleyen Johnson, “Kıbrıs halkını” ilgilendiren bir konunun söz konusu olduğuna işaret ederken, kaydedilen ilerlemeden çok etkilendiğini sözlerine ekledi.

Konuşmasında AB’yi terk edebileceklerini, ancak hiçbir durumda Avrupa’yı terk etmeyeceklerini söyleyen Johnson, Kıbrıs’a olan taahhütlerinin çok güçlü olduğundan söz ederek, “Kıbrıs için şimdi de, gelecekte de buradayız” şekilde konuştu.

Nicos Anastasiades on Twitter

Pleasure to meet with FM @BorisJohnson today. Discussed #CyprusProblem and #Cyprus #UK strong #Bilateral Relations

Anastasiadis ise, Johnson ile görüşmelerini ve Britanya’nın Kıbrıs karşısındaki yükümlülüklerini terk etmeyeceği yönündeki sözlerini yorumlayarak, Britanya’nın, AB ve uluslararası hukuk ilkeleri çerçevesinde kabul edilebilir bir çözüm bulunabilmesi için muhafaza ettiği ilgisini kastettiğini belirtti.

Anastasiadis, Johnson’a Kıbrıs sorunundaki gelişmelerle ilgili bilgiler verdiğini de söyledi.

Anastasiadis, Britanyalı Bakana, toprak başlığı gibi, açık konuların tartışılması için, mümkünse yarın bile görüşmeye hazır olduğunu yinelediğini belirtti. Anastasiadis “Müzakerelerin tamamlanması için çok taraflı görüşmelere de hazırlıklı olduğumuzu açıkladık” ifadesini kullandı.

Kriterlerin haritada belirlenmesi durumunun geçerli olup olmadığı sorusuna Anastasiadis “her zaman geçerliydi ve geçerli olmaya devam ediyor” yanıtını verdi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık