AktüelMüzakerelerJohnson, Akıncı’yla Görüştü: Yapılacak Çok Şey Var

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, İngiltere’nin, elinden geldiğince Kıbrıs sorununun çözümü yönünde yardımcı olma arzusu içinde olduğunu kaydetti. Johnson, Akıncı’yla Cumhurbaşkanlığı’nda saat 11:50’de başlayan ve yaklaşık 1 saat süren görüşme sonrasında basına kısa bir açıklama yaptı. Kıbrıslırum lider Nikos Anastasiadis’le olduğu gibi Akıncı’yla da iyi bir görüşme gerçekleştirdiklerini kaydeden Johnson, müzakerelerde büyük ilerlemeler elde edildiğini kaydetti ve Akıncı’yı gösterdiği çabadan dolayı kutladı. Daha yapılacak çok şey olduğunu da ifade eden Johnson, iyimser olunmasının önemine işaret etti...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 30, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, İngiltere’nin, elinden geldiğince Kıbrıs sorununun çözümü yönünde yardımcı olma arzusu içinde olduğunu kaydetti.

Johnson, Akıncı’yla Cumhurbaşkanlığı’nda saat 11:50’de başlayan ve yaklaşık 1 saat süren görüşme sonrasında basına kısa bir açıklama yaptı.

Kıbrıslırum lider Nikos Anastasiadis’le olduğu gibi Akıncı’yla da iyi bir görüşme gerçekleştirdiklerini kaydeden Johnson, müzakerelerde büyük ilerlemeler elde edildiğini kaydetti ve Akıncı’yı gösterdiği çabadan dolayı kutladı.

Daha yapılacak çok şey olduğunu da ifade eden Johnson, iyimser olunmasının önemine işaret etti ve İngiltere’nin elinden geldiğince Kıbrıs sorununun çözülmesi için yardımcı olmaya yönelik taahhüdü bulunduğunu ancak bunun Kıbrıs insanına bağlı olduğunu belirtti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık