AktüelDünyaJohnson: 31 Ocak’ta AB’den ayrılıyoruz

İngiltere'deki erken genel seçimde zafer kazanan Boris Johnson, bu sonuçla sonunda AB'den ayrılabileceklerini söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 13, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Sputnik’in haberine göre, İngiltere’deki erken genel seçimden zaferle çıkan  Boris Johnson, üç yıldan uzun süredir Brexit üzerinden yaşanan siyasi karmaşayı eleştirdi ve ” Halk Muhafazakar Parti hükümetine güçlü bir yetki verdi, Brexit’i gerçekleştireceğiz. Bu saçmalığa bir son vereceğim ve 31 Ocak itibariyle Brexit’i halledeceğiz, ‘ama’ yok, ‘eğer’ yok, ‘belki’ yok” dedi.

İngiltere halkının sandıkta ‘inkar edilemez ve tartışılmaz’ bir karar verdiğini savunan Johnson, böylece ikinci bir Brexit referandumu tehdidini de bertaraf ettiklerini söyledi.

Halkın, partisinie verdiği desteği ‘çantada keklik’ gibi görmeyeceklerini de belirten Johnson, “Haydi Brexit’i halledelim ama önce kahvaltı yapalım” ifadelerini kullandı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık