AktüelMüzikYaşamJohn Coltrane’in 1958 kayıtları 8 LP set olarak satışta

Geçen yıl bir seri -kayıp- stüdyo kaydı ile bir albüm formatında müzik meraklılarının karşına çıkartılan John Coltrane bu defa da ilk albümlerini çatısı altında hazırladığı Prestige Recordings çalışmaları ile karşımıza geliyor. Orijinal bantlar üzerinde çalışılarak yeniden mastering işlemi yapılan ve toplam 37 şarkı içeren Coltrane ’58 adlı paket set, 8 LP veya 5 CD olarak sipariş edilebiliyor. Satışa çıkacağı 29 Mart tarihinde dijital platformlarda da yayına verilecek olan çalışmada bu defa Craft Recordings imzası var. Dönemim önemli caz sanatçıları ile çalışan...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 4, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Geçen yıl bir seri -kayıp- stüdyo kaydı ile bir albüm formatında müzik meraklılarının karşına çıkartılan John Coltrane bu defa da ilk albümlerini çatısı altında hazırladığı Prestige Recordings çalışmaları ile karşımıza geliyor.

Orijinal bantlar üzerinde çalışılarak yeniden mastering işlemi yapılan ve toplam 37 şarkı içeren Coltrane ’58 adlı paket set, 8 LP veya 5 CD olarak sipariş edilebiliyor. Satışa çıkacağı 29 Mart tarihinde dijital platformlarda da yayına verilecek olan çalışmada bu defa Craft Recordings imzası var.

Dönemim önemli caz sanatçıları ile çalışan ses mühendisi Rudy Van Gelder’ın New Jersey’deki ev stüdyosunda üç ayrı oturumda kaydedilen şarkılarda Coltrane’e Kenny Burrell (gitar), Donald Byrd (trompet), Paul Chambers (bas), Jimmy Cobb (bateri), Tommy Flanagan (piyano), Red Garland (piyano), Wilbur Harden (trompet, flügelhorn), Louis Hayes (bateri), Freddie Hubbard (trompet) ve Art Taylor (bateri) eşlik ediyor.

John Coltrane’in 1963 yılında McCoy Tyner, Jimmy Garrison ve Elvin Jones ile birlikte yaptığı bir seri kayıt, yıllar sonra ortaya çıkmış ve geçen yıl “Both Directions at Once: The Lost Album” adıyla satışa sunulmuştu.

John Coltrane’in 1958 kayıtları 8 LP set olarak satışta

Geçen yıl bir seri -kayıp- stüdyo kaydı ile bir albüm formatında müzik meraklılarının karşına çıkartılan John Coltrane bu defa da ilk albümlerini çatısı altında hazırladığı Prestige Recordings çalışmaları ile karşımıza geliyor. Orijinal bantlar üzerinde çalışılarak yeniden mastering işlemi yapılan ve toplam 37 şarkı içeren Coltrane ’58 adlı paket set, 8 LP veya 5 CD olarak sipariş edilebiliyor.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık