PolitikaJeremy Corbyn: Ekonomik Sistem ve Politik Düzen Açıkca Reddedildi

Gazeddakıbrıs Britanya İşçi Partisi Başkanı Jeremy Corbyn, ABD’deki seçim sürecini değerlendirerek yeni başkan Donald Trump’ın seçilmesini ekonomik sistemin ve politik düzenin aşikar bir şekilde reddedilmesi olduğunu vurguladı. Corbyn, var olan politik düzen ve ekonomik sistemin eşitsizlik ve düşük hayat standartından başka bir şey vermediğini belirterek “çökmüş ekonomik ve politik sisteme gerçek bir alternatifin ihtiyacı daha açık bir hal alamazdı” değerlendirmesinde bulundu. Jeremy Corbyn, alternatifin korku ve bölünme olmadığını vurgulayarak alternatifin birlikte çalışma, sosyal adalet ve ekonomik...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 10, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Gazeddakıbrıs

Britanya İşçi Partisi Başkanı Jeremy Corbyn, ABD’deki seçim sürecini değerlendirerek yeni başkan Donald Trump’ın seçilmesini ekonomik sistemin ve politik düzenin aşikar bir şekilde reddedilmesi olduğunu vurguladı.

Corbyn, var olan politik düzen ve ekonomik sistemin eşitsizlik ve düşük hayat standartından başka bir şey vermediğini belirterek “çökmüş ekonomik ve politik sisteme gerçek bir alternatifin ihtiyacı daha açık bir hal alamazdı” değerlendirmesinde bulundu.

Jeremy Corbyn, alternatifin korku ve bölünme olmadığını vurgulayarak alternatifin birlikte çalışma, sosyal adalet ve ekonomik yenilenme üzerine kurulması gerektiğine dikkat çekti.

Jeremy Corbyn’in değerlendirmesinden satır başları şöyle:

“Trump’ın seçilmesi çoğu insan için çalışmayan bir ekonomik sistemin ve politik düzenin aşikar bir şekilde reddedilmesidir. Bu politik düzen ve ekonomik sistem, Britanya’da ve ABD’deki çoğunluğa gittikçe artan eşitsizlikler ve durağan veya düşen hayat standartlarından başka bir şey verememiştir… Bu en son uyanış çağrısından sonra, çökmüş ekonomik ve politik sisteme gerçek bir alternatifin ihtiyacı daha açık bir hal alamazdı. Bu alternatif ise korku ve bölünme değil, birlikte çalışma, sosyal adalet ve ekonomik yenilenme üzerine kurulmalıdır. Ve ortaya koyduğumuz çözüm, bir grubu başka bir grupla karşı karşıya getirmek yerine, herkesin hayatını geliştirmeye yönelik olmalıdır”.

Britanya İşçi Partisi Başkanı Jeremy Corbyn değerlendirmesini şu cümleyle tamamladı:

“Şimdi hepimiz için acil olan gereklilik, barışı sağlamak, iklim değişikliğine yönelik adım atmak ve adalet ve ekonomik refah sağlamaktır”.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık