AktüelEkolojiİzinsiz toprak aldı, açılan boşluğu çöple doldurdu

Alsancak Bölgesi’nde bulunan tüm boş araziler ve ormanlık alanlar çöplük olarak kullanılmaya devam ediliyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 10, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Alsancak Bölgesi’nde bulunan tüm boş araziler ve ormanlık alanlar çöplük olarak kullanılmaya devam ediliyor. Alsancak Gazetesi’nin haberine göre, Vakıflar İdaresi’ne ait olan ve şu an herhangi bir kişi veya kurumun kirasında bulunmayan araziden yaklaşık 150 kamyon toprak, Vakıflar İdaresi’nin izni ve bilgisi  olmadan alındı.

Alınan toprak sonrasından arazide oluşan çukur ise çöp ile doldurulup üzeri toprak ile kapatılmaya başlandı. Bu bölgedeki her çöpün, toprak altına gömülen tüm çöplerin çevre kirliliği ile beraber halk sağlığı açısından tehdit oluşturduğunu bir kez daha unutuldu.

GazeddaKıbrıs’ın edindiği bilgide, bahsi geçen toprağın müze geminin montajı sırasında dolgu maksadıyla kullanıldığı öğrenildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık