AktüelGazedda'nın Gündemiİzcan: Boykot özgür ve bağımsız bir Kıbrıs yaratmaya katkı yapacak

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Başkanı İzzet İzcan, BKP’nin de içinde bulunduğu Boykot Platformu’nun ülke genelinde aktif boykot faaliyetlerine başladığını dile getirdi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 20, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Başkanı İzzet İzcan, BKP’nin de içinde bulunduğu Boykot Platformu’nun ülke genelinde aktif boykot faaliyetlerine başladığını dile getirdi.

İzcan, rejime karşı yapılacak güçlü boykotun dünyanın “Kıbrıs’ta olup biteni görmesini” sağlayacağını, federal çözüm mücadelesini ileriye taşıyarak, özgür, bağımsız bir Kıbrıs yaratmaya katkı yapacağını açıkladı

İzcan yazılı açıklamasında yıllardır oynanan “demokrasicilik” oyununun, sorunları çözmek bir yana, Kıbrıs Türk toplumunun kimlik ve varlığını yok ettiğini ve bu kavgayı sokak ve uluslararası platformlarda vereceklerini vurguladı.

“Bizim rakiplerimiz, federal çözümü savunduğunu söyleyen güçler değil, rejimdir” diyen İzzet İzcan, halkı boykot mücadelesine katılmaya çağırdı.       

İzcan ülkede ekonomik yıkım yaşandığını belirterek, bu yıkımın “Türkiye’deki AKP iktidarının yanlış ekonomik kararlarından kaynaklandığını“ vurguladı.

“Türkiye, Kuzey Kıbrıs’taki iktidarını, buradaki yerli işbirlikçileri aracılığı ile hayata geçirmektedir” diyen İzcan bu kesimlere verilecek en güzel cevabın, milletvekilliği seçimlerini güçlü bir şekilde boykot etmekten geçtiğini söyledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık