koronavirusİtalya’da can kaybı Çin’i geçti

Yeni tip koronavirüsten ölenlerin sayısının 3 bin 405'e yükseldiği İtalya, dünyada can kaybının en yüksek olduğu ülke haline geldi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 19, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Yeni tip koronavirüsten ölenlerin sayısının 3 bin 405’e yükseldiği İtalya, dünyada can kaybının en yüksek olduğu ülke haline geldi.

İtalya’da son 24 saatte 427 kişi hayatını kaybeti. İtalya’da virüs ortaya çıktığı günden beri toplamda 3 bin 405 kişi hayatını kaybetti. Bugün ortaya çıkan bu rakamla birlikte, İtalya, Çin’de hayatını kaybedenlerin toplam sayısını geçti.

İtalya’da toplam 41 bin 35 vaka bulunuyor. Olayı kontrol altına alamayan sivil güçler, ordudan yardım istiyor. İtalyan askeri, 15 askeri araçla Bergamo şehrine girdi. Cenazeler askeri araçlarla komşu kentlere taşınıyor.

Ülkeye şu anda ilaçların yetişmediği gibi, sağlık personeli sıkıntısı da artıyor. İtalyan hükümeti, emekli hemşire ve doktorları tekrardan göreve çağırıyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık